KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15306477
nr 1530 6477
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Vintermotiv. Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 53x39 cm, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 27 mars 2023
kl 19:33:12
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann